Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asansör Çeşitleri Nelerdir?
#1
Son dönemde yaşanan teknolojik gelişmelerle birlikte hayatımıza yeni cihazların girdiğini ve bu teknolojik cihazlar sayesinde daha yaşanılabilir bir ortam elde edilirken aynı zamanda zamandan da tasarruf edildiğini fark edebiliyoruz. Teknolojinin gelişmesi ve insanların artık daha yüksek yapılar inşa edebilmesiyle birlikte "Asansör" kavramında da çeşitli değişiklikler yaşanmaya başlamıştır. Çeşitli ve birbirinden farklı işler için kullanılmaya başlanan bu asansörler sayesinde insanlar işlerini daha kolay halledebilir hale gelmiştir.
1- Yük Asansörü: Özellikle ağır yüklerin mevcut durumda olduğu mesleklerde kullanılan Yük Asansörü, insan gücüyle yapılabilecek bir işi çok daha kısa bir süre içerisinde gerçekleştirebilecek kapasiteyi ortaya koymaktadır. Genellikle Yük Platformu ile birlikte de kullanılabilen bu asansör türlerinin ortak amacı ise yapılacak işin daha doğrusu taşınması gereken bir yükün daha hızlı, daha kolay ve daha ekonomik bir şekilde taşınmasını sağlamaktır.
2- Makaslı Yük Platformu: Yüksek kapasiteyle çalışan fabrikalar başta olmak üzere birçok sevkiyat yapan firmanın sıklıkla kullandığı Makaslı Yük Platformu oldukça kullanışlı bir sistemdir. Depo kısımlarında istiflenen yüklerin kolay bir şekilde araçlara yüklenmesi ya da üretim bantlarına malzeme eklenmesi gibi birçok farklı alanda da kullanılabilmektedir. Daha çok ağır eşyaların yerden yüksek bir platforma taşınması ya da yüklenmesi aşamasında kullanılmakta olup aynı anda birçok insanın yapabileceği bir işi tek başına daha hızlı ve daha ekonomik bir şekilde halledecektir.
3- Araç Asansörü: Özellikle yeni inşa edilen binalarda kullanılmaya başlanan Araç Asansörü sistemi sayesinde binaların bodrum katlarına ya da yüksek girişlerine araçların park edilebilmesine olanak sağlanmaktadır. Özellikle otopark sorununa köklü bir çözüm sunan Araç Platformu sistemi sayesinde hemen hemen her yere araç park edilebilmesi mümkün olmaktadır. Bu sistem sayesinde aracınızın herhangi bir hasar almadan yukarı katlara ya da aksi bir şekilde bodrum katlara kadar inip çıkabilmesi sağlanacaktır.
4- Katlı Oto Park: Otopark sıkıntılarına çözüm olarak üretilen sistemlerin en kullanışlı olanlarından birisi olan Katlı Oto Park sistemi, hem ticari amaçla kullanılabilir hem de binalarda kullanılan araç asansörlerinin görevini görebilir. Bundan dolayı oldukça fazla kullanım alanına sahip olmakla birlikte aynı anda birden fazla aracın park sorununa çözüm üretebilmesiyle de taktir toplamayı başarmıştır.
5- Araba Döner Platformu: Otopark sorunlarından ziyade genellikle otopark alanının boyutuyla alakalı olarak çözüm sunan bir sistem olan Araba Döner Platformu sayesinde hemen hemen her alandan araçların giriş çıkış yapmasını sağlayabileceksiniz. Otopark alanının herhangi bir bölgesinde bir aracın dönüş alamayacağı kadar dar bir alan bulunuyorsa bu alandan bu sistemi kullanarak yararlanabilirsiniz. Ayrıca araç satımı gerçekleştirilen bayilerde kullanılan bu sistem sayesinde satımı gerçekleştirilmek istenen aracın Araba Döner Platformu üzerine yerleştirilmesiyle sunumunun yapılması oldukça başarılı bir satış stratejisi olarak değerlendirilmektedir.

https://www.albaylift.com/
Reply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)