W88top p2p
Menu
Menu

Srebrna tarcza dla Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej

4. miejsce w Białymstoku, 7. na Podlasiu i 222. w kraju – Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej po raz pierwszy znalazło się w ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników, które od ponad 20 lat przygotowuje Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”. Wyniki tegorocznego zestawienia ogłoszone zostały w czwartek, 9 stycznia, na oficjalnej gali w Warszawie.
Jesteśmy ogromnie dumni z miejsca, które zajęliśmy w tym rankingu. O naszej pozycji zadecydowały osiągnięcia szkoły wypracowane przez ostatnie trzy lata przez naszych uczniów i nauczycieli, za co ogromnie im dziękuję. Świetne wyniki z matury w 2019 roku – pierwszej w historii LO PB; liczne sukcesy, które nasi uczniowie odnoszą w różnych konkursach; stypendia prezydenta miasta Białegostoku za innowacyjną myśl techniczną i artystyczne – wszystko to są owoce ciężkiej i wytrwałej pracy grona pedagogicznego, naszych ambitnych uczniów oraz wsparcia Politechniki Białostockiej, która zadbała o rozwój liceum – mówi dyrektor LO PB Józef Klim.
Licea ogólnokształcące oceniane były za pomocą trzech kryteriów: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki maturalne z przedmiotów dodatkowych.
W rankingu podlaskich liceów prowadzą trzy białostockie szkoły: II Liceum Ogólnokształcące, I Społeczne LO STO i I LO im. Adama Mickiewicza.
Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej powstało z inicjatywy rektora prof. Lecha Dzienisa: Bardzo mnie ucieszyła ta wiadomość, tym bardziej, że nasze LO mogło być oceniane w rankingu po raz pierwszy – dopiero wypuściliśmy pierwszych maturzystów. Zajmujemy wysokie czwarte miejsce w Białymstoku, za liceami, które istnieją dziesiątki lat, mają tradycje, wypracowaną pozycję. Znalezienie się w takim gronie jest oczywiście bardzo zachęcające, ale nie powinno to powodować samozadowolenia. Czeka nasze LO długa praca, bo z czwartego miejsca do pierwszego jeszcze jest kawałek.
Zgodnie z zasadami przyjętymi przez Fundację Edukacyjną Perspektywy licea, które zajęły w ogólnopolskim zestawieniu miejsca 201-500 mogą w 2020 roku używać tytułu honorowego „Srebrnej Szkoły 2020”. To wyróżnienie rozpoznawalne w całym kraju – potwierdzenie wysokiej jakości pracy placówki.
Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej to bezpłatna szkoła niepubliczna na prawach szkoły publicznej. Funkcjonuje w strukturach uczelni. Stawia na nauczanie w rozszerzonym zakresie matematyki, fizyki, chemii i informatyki oraz języka angielskiego. Obecnie w ośmiu klasach LO PB uczy się 220 uczniów.
Więcej informacji o LO PB na stronie internetowej szkoły: www.liceum.pb.edu.pl
XXII Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2020 obejmuje 1500 najlepszych w kraju szkół średnich. Szczegóły na:
www.licea.perspektywy.pl
www.technika.perspektywy.pl
 
 
The post Srebrna tarcza dla Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej appeared first on Politechnika Białostocka.


Thursday January 01, 1970