Menu
Menu

Niesamowita Maszyna druga edycja. Zgłoszenia do 18 lutego

Do 18 lutego można przesyłać zgłoszenia w II edycji konkursu „Niesamowita Maszyna”. Na najlepszych czekają indeksy Politechniki Białostockiej i pieniądze – nawet 5 tysięcy złotych.
Konkurs „Niesamowita Maszyna” skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, młodych, kreatywnych ludzi, którym bliskie są zasady fizyki oraz pasja konstruowania. Aby wziąć udział w zabawie, należy zbudować urządzenie na wzór maszyny Rube’a Goldberga, w którym połączone ze sobą mechanizmy, działające na zasadzie domina, doprowadzają do końcowego, efektownego finału. Podobną maszynę zbudowaliśmy już na Politechnice Białostockiej. Efekt można zobaczyć tu: https://www.youtube.com/watch?v=tXzt-PKipe4.
Konkursowa konstrukcja nie może być tak duża (powinna mieścić się na ławce szkolnej), nie musi też być tak skomplikowana. Liczą się pomysłowość i efekt końcowy, który powinien zawierać liczbę 70 (dowolnie wkomponowaną w działanie maszyny), co stanowi nawiązanie do jubileuszu Politechniki Białostockiej.
Maszyny uczniowie budują samodzielnie lub w maksymalnie 3-osobowych drużynach, pod nadzorem pełnoletniego  opiekuna. Działanie konstrukcji należy sfilmować a nagranie umieścić na portalu Youtube. Plik, wymagane dokumenty i link do filmu trzeba też wysłać na adres [email protected]
21 marca na Politechnice Białostockiej odbędzie się finał, podczas którego zaprezentujemy wytypowane wcześniej przez komisję konkursową maszyny, wybierzemy zwycięzców i wręczymy nagrody.
Więcej informacji można znaleźć w regulaminie konkursu.  
 
 
The post Niesamowita Maszyna druga edycja. Zgłoszenia do 18 lutego appeared first on Politechnika Białostocka.


Thursday January 01, 1970