Menu
Menu

Inspiracje na Politechnice

Politechnika Białostocka inspiruje do działania! W piątek, 7 grudnia, zachęcaliśmy uczniów białostockich szkół średnich do rozwijania pasji, szukania dróg rozwoju osobistego i do udziału w konkursach. Z absolwentami uczelni i specjalistami spotkało się blisko 180 naszych młodych gości.
„Inspiracje na Politechnice” to wydarzenie w sposób szczególny dedykowane najzdolniejszym uczniom białostockich szkół ponadgimnazjalnych, którzy we wrześniu otrzymali od Prezydenta Miasta Białegostoku stypendia za innowacyjną myśl techniczną. W tym roku odbyła się druga edycja „Inspiracji”. W spotkaniu na Politechnice Białostockiej udział wzięli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego, II Liceum Ogólnokształcącego, III Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Mechanicznych, Zespołu Szkół Elektrycznych, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Budowlano-Geodezyjnych, Zespołu Szkół Handlowo-Ekonomicznych oraz Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej.
Program spotkania został przygotowany z myślą o zmotywowaniu młodych ludzi do rozwijania swoich pasji technicznych oraz postaw przedsiębiorczych. Przekonywali do tego Prorektor ds. Studenckich PB prof. Jarosław Perszko i Tomasz Stypułkowski, prezes Instytutu Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej. O tym, jak pobudzić twórcze myślenie mówił Jerzy Sienkiewicz, Pełnomocnik Rektora Politechniki Białostockiej ds. Współpracy i Rozwoju Kreatywności. Dr Sienkiewicz zachęcał także do wystartowania w programie „Odkrywcy Diamentów”.
Uczniowie mogli też poznać absolwentów Politechniki Białostockiej. Magdalena Kurnicka, absolwentka Wydziału Architektury, udowodniła, że wiedza techniczna wyniesiona ze studiów na kierunku architektura i architektura wnętrz bardzo przydała się jej w obecnym zajęciu, którym jest projektowanie ubrań i akcesoriów. Jej prace można zobaczyć nie tylko na polskich wybiegach, ale także podczas imprez modowych w Berlinie, czy Mediolanie.
Łukasz Stypułkowski, absolwent Wydziału Mechanicznego, przekonywał, że aby być w centrum wydarzeń i na topie technologii IT nie trzeba opuszczać Białegostoku. Łukasz zajmuje stanowisko product managera w SoftwareHut – to dynamicznie rozwijająca się firma zajmująca się dostarczaniem na rynek innowacyjnych rozwiązań z zakresu oprogramowania. Mówił o wielu projektach prowadzonych przez swoją firmę, w tym aplikacji ZONIFERO – must have w każdym dużym przedsiębiorstwie, które potrzebuje wirtualnej mapy, żeby zarządzać swoimi powierzchniami biurowymi. Z ZONIFERO, już wkrótce korzystać będą mogli studenci Politechniki Białostockiej.
Spotkanie zakończyło się zaproszeniem uczniów do wystartowania w konkursach o indeks na Politechnikę Białostocką. Taką szansą jest np. zbudowanie „niesamowitej maszyny” i wystartowanie w konkursie o tej samej nazwie. Jego szczegóły i regulamin przybliżyła kierownik Działu Promocji Politechniki Białostockiej Katarzyna Myśliwiec. Więcej o konkursie na stronie: pb.edu.pl/konkursy/
Następnie uczestnicy „Inspiracji” zwiedzili laboratoria i pracownie na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska oraz Wydziale Mechanicznym.
 
[See image gallery at pb.edu.pl]
 
 


Thursday January 01, 1970

Więcej: pb.edu.pl/rodo
The post Inspiracje na Politechnice appeared first on Politechnika Białostocka.


Thursday January 01, 1970