Menu
Menu

„Kino na temat” z Politechniką Białostocką

Ponad setka uczniów z białostockich szkół średnich uczestniczyła w nietypowym seansie filmowym – poprzedziła go prezentacja łazików marsjańskich i rozmowa o innowacyjnych formach komunikacji.
Politechnika Białostocka oraz sieć kin Helios rozpoczęły współpracę w ramach projektu „Kino na temat”. Pod tym tytułem obie instytucje zorganizują cykl pokazów dla grup szkolnych, w których seansom filmowym towarzyszyć będą prezentacje i dyskusje na temat nowinek ze świata techniki.
Pierwsze „Kino na temat” odbyło się w poniedziałek, 29 października. Przy okazji projekcji filmu „Oko na Julię” można było spotkać się ze studentami i pracownikami Politechniki Białostockiej.
„Oko na Julię” to współczesna opowieść o Romeo i Julii i o tym, że zaawansowana technologia zbliża do siebie ludzi. Temat filmu był doskonałym pretekstem do rozmowy z młodymi widzami między innymi o tym, jak powstają pomysły na wynalazki i jak zebrać zespół ludzi, którzy pomogą rozwinąć projekt od pomysłu do udanego prototypu. Takim właśnie doświadczeniem podzielili się studenci Wydziału Mechanicznego, którzy opowiedzieli jak powstały i jakie możliwości mają skonstruowane przez nich łaziki, które podbiły pustynie w USA, Kanadzie oraz w Europie. Studenci mówili też o zawodach i problemach, z którymi borykali się podczas budowy robotów. Nie mniej zaskakujące okazały się pytania od młodzieży. Dotyczyły nie tylko spraw technicznych konstrukcji czy też jej kosztów – pojawiły się też wyzwania. Jeden z uczniów z powątpiewaniem w głosie zapytał, czy „ta zabawka” może wjechać po schodach… Owszem – wjechała z niezwykłą łatwością. Nasi studenci zostali nagrodzeni przez widzów gromkimi brawami.
Kolejne spotkanie z młodymi innowatorami z Politechniki Białostockiej już za miesiąc. Tym razem w kinie Helios uczniowie będą mieli okazję porozmawiać z Petrosem Psyllosem, wynalazcą, studentem Wydziału Informatyki PB. Mowa będzie o sztucznej inteligencji oraz możliwościach, które niesie za sobą rozwój tej technologii.
Zapraszamy!
 
[See image gallery at pb.edu.pl]
 
 
 


Thursday January 01, 1970

Więcej: pb.edu.pl/rodo
The post „Kino na temat” z Politechniką Białostocką appeared first on Politechnika Białostocka.


Thursday January 01, 1970